filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Amanda
2023
http://www.filmweb.no/filmfestivalen/
Norweski Międzynarodowy Festiwal Filmowy
Data wręczenia nagród:
19 sierpnia
Amanda
Najlepszy kinowy film norweski
wygrane
Ellos eatnu - La elva leve
(2023)
Maria Ekerhovd
,
Ole Giæver
nominacje
Chora na siebie
(2022)
Andrea Berentsen Ottmar
,
Kristoffer Borgli
,
Dyveke Bjørkly Graver
Siostro, co rośnie na skażonej ziemi?
(2022)
Franciska Eliassen
Najlepszy film dla dzieci i młodzieży
wygrane
Dancing Queen
(2023)
Thomas Robsahm
,
Aurora Gossé
nominacje
Titina
(2022)
Tonje Skar Reiersen
,
Lise Fearnley
,
Kajsa Næss
Trzej rabusie i lew
(2022)
Åshild Ariane Ramborg
,
Heidi Palm Sandberg
,
Rasmus A. Sivertsen
Najlepszy reżyser
wygrane
[Ole Giæver]
Ole Giæver
Ellos eatnu - La elva leve
(2023)
nominacje
Leiv Igor Devold
Norwegian Dream
(2023)
Franciska Eliassen
Siostro, co rośnie na skażonej ziemi?
(2022)
Najlepsza aktorka
wygrane
[Ruby Dagnall]
Ruby Dagnall
jako Vera w filmie
Siostro, co rośnie na skażonej ziemi?
(2022)
nominacje
Kristine Kujath Thorp
Chora na siebie
(2022)
Kristine Hartgen
Narwik
(2022)
Najlepszy aktor
wygrane
[Pål Sverre Hagen]
Pål Sverre Hagen
jako Sigbjørn w filmie
Krigsseileren
(2022)
nominacje
Kristoffer Joner
Krigsseileren
(2022)
Hubert Miłkowski
Norwegian Dream
(2023)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Ine Marie Wilmann]
Ine Marie Wilmann
jako Cecilia w filmie
Krigsseileren
(2022)
nominacje
Anna Filippa Hjarne
Przekleństwo
(2022)
Ane Skumsvoll
Storm
(2022)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Gard Emil Elvenes]
Gard Emil Elvenes
jako Mihkkal w filmie
Ellos eatnu - La elva leve
(2023)
nominacje
Leon Tobias Slettbakk
Krigsseileren
(2022)
Henrik Rafaelsen
Natt
(2022)
Najlepsza charakteryzacja
wygrane
Chora na siebie
(2022)
Signe i Thomas tworzą niezdrowy związek. Sytuacja pogarsza się, gdy jedno z nich osiąga artystyczny sukces.
nominacje
Munch
(2023)
Przekleństwo
(2022)
Najlepsza muzyka
wygrane
Siostro, co rośnie na skażonej ziemi?
(2022)
Matias Frøystad
,
Franciska Seifert Eliassen
,
Viktor Bomstad
,
Evelina Petrova
,
Elina Waage Mikalsen
nominacje
Ellos eatnu - La elva leve
(2023)
Ola Fløttum
,
Pessi Levanto
Titina
(2022)
Kåre Vestrheim
Najlepsza scenografia
wygrane
Przekleństwo
(2022)
Lise Hillkirk Olimb
nominacje
Ellos eatnu - La elva leve
(2023)
Ragnhild Juliane Sletta
,
Cecilie De Lange
Narwik
(2022)
Merete Boström
Najlepsze efekty specjalne
wygrane
Narwik
(2022)
W czasach bitwy znanej jako pierwsza porażka Hitlera norweski żołnierz powraca do domu i dowiaduje się szokującej prawdy o swojej żonie.
nominacje
Krigsseileren
(2022)
Wilk wikingów
(2022)
Najlepsze kostiumy
wygrane
Krigsseileren
(2022)
Stefanie Bieker
nominacje
Ellos eatnu - La elva leve
(2023)
Nell Knudsen
Munch
(2023)
Miriam Lien
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Krigsseileren
(2022)
Sturla Brandth Grøvlen
nominacje
Narwik
(2022)
John-Erling Holmenes Fredriksen
Przekleństwo
(2022)
Oskar Dahlsbakken
Najlepszy dźwięk
wygrane
Narwik
(2022)
Bent Holm
,
Espen Rønning
W czasach bitwy znanej jako pierwsza porażka Hitlera norweski żołnierz powraca do domu i dowiaduje się szokującej prawdy o swojej żonie.
nominacje
Przekleństwo
(2022)
Tormod Ringnes
,
Svein-Ketil Bjøntegård
Storm
(2022)
Matias Frøystad
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Brødrene Johansen
(2023)
Trude Berge Ottersen
nominacje
Den siste filmen
(2023)
Karianne Førland Vennerød
,
Olaug Spissøy Kyvik
Kryptonim: Nagasaki
(2020)
Fredrik S. Hana
,
Elin Sander
,
Gunhild Oddsen
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Superdupermegagigasingel
(2022)
Håkon Anton Olavsen
,
Louise Tyrfing Beyer
nominacje
Havnesjefen
(2023)
Mia L. Henriksen
,
Konrad Hjemli
Komplikasjoner
(2023)
Ivar Aase
Najlepszy kinowy film zagraniczny
wygrane
Blisko
(2022)
Lukas Dhont
Zmysłowa opowieść o przyjaźni dwóch trzynastoletnich chłopców.
nominacje
Duchy Inisherin
(2022)
Martin McDonagh
W trójkącie
(2022)
Ruben Östlund
Najlepszy montaż
wygrane
Thomas mot Thomas (en sensasjonell teori om det ubetydelige livet i multiverset)
(2022)
Thomas Grotmol
nominacje
Chora na siebie
(2022)
Kristoffer Borgli
Ellos eatnu - La elva leve
(2023)
Wibecke Rønseth
Najlepszy scenariusz
wygrane
Chora na siebie
(2022)
Kristoffer Borgli
Signe i Thomas tworzą niezdrowy związek. Sytuacja pogarsza się, gdy jedno z nich osiąga artystyczny sukces.
nominacje
Ellos eatnu - La elva leve
(2023)
Ole Giæver
Norwegian Dream
(2023)
Justyna Bilik
,
Radosław Paczocha
,
Gjermund Gisvold
Wyróżnieni w roku 2023
Krigsseileren
(
4/7
)
Ellos eatnu - La elva leve
(
3/8
)
Narwik
(
2/5
)
Chora na siebie
(
2/5
)
Siostro, co rośnie na skażonej ziemi?
(
2/4
)
Przekleństwo
(
1/5
)
Blisko
(
1/1
)
Dancing Queen
(
1/1
)
Brødrene Johansen
(
1/1
)
Superdupermegagigasingel
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.